Functionar economic, Baia Mare [Romania]

Aufgaben

Cautam coleg/a pentru echipa din Baia Mare, cu urmatoarele responsabilitati:

  • Înregistrează cronologic şi sistematic documentele contabile, pe centre de cost conform procedurilor interne (avize,facturi etc.);
  • Emite facturi către clienți, conform datelor contractuale, situațiilor de plată, rapoartelor de lucru;
  • Întocmește receptii materiale,bonuri de consum,liste de inventar,dari in folosinta,balanta stocurilor cu ajutorul programului de gestiune;
  • Analizează activitățile economice ale firmei, în vederea deciziilor optime economic;
  • Verifică documentele justificative primite, din punct de vedere al respectării legalității de întocmire;
  • Întocmește diverse rapoarte solicitate de șeful ierarhic;
  • Raportează lunar evoluția proiectelor din punct de vedere comercial şi oferă sprijin departamentului tehnic;
  • Participă activ la rezolvarea sarcinilor echipei.

Qualifikationen

  • Studii medii (diploma de bacalaureat) sau studii superioare economice;
  • Experiență intr-o pozitie similara constituie avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze constituie avantaj;
  • Experiență în domeniul construcțiilor constituie avantaj;
  • Cunoștințe de MS Office (Excel, Word), Outlook;
  • Spirit de observație, abilități bune de comunicare, organizare, rezolvare de probleme;
  • Aptitudini analitice, de sinteză și raportare, atenție la detalii;
  • Capacitate de lucru în echipă;
  • Disponibilitate de a invata.

Kontakt

Monica Cojocariu
Calea 13 Septembrie nr. 90
050726 / Bucuresti
Tel. +40 201 403 4387
www.strabag.ro

Post a Comment

Previous Post Next Post

Sponsored Ads

نموذج الاتصال